Kurucu Üyeler

Sevilay Eriçdem

UAD Kurucu Başkan

Uranyen Astrolog

1969 Ankara doğumludur.

Üniversite eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında Turkish American Assosiation ‘TAD’ derneğinde İngilizce eğitimi almış ve aynı dernekte mezun oluncaya kadar İngilizce eğitmenliği yapmıştır. Sevilay Eriçdem için astroloji her zaman bir tutku olmuştur. 1999 senesinden itibaren astrolojiyle profesyonel olarak ilgilenmeye başlamıştır. ‘AFA’ American Federation of Astrologers (Amerika Astrologlar Federasyonu) ve Asrologers Community (Astrologlar Birliği) organizasyonlarına dahildir. Daha sonra astrolojinin farklı alanlarında araştırma çalışmaları içine girerek nihayetinde Uranyen Astroloji üzerinde yoğunlaşmıştır. Uranyen Astroloji’nin Amerika ekolünden Martha Lang-Wescott ile 2010 yılından itibaren üç yıl boyunca kişisel dersler almıştır ve Uranyen astrolojinin birebir uygulayıcısı olmuştur. Hali hazırda ülkemizde, Uranyen Astroloji metodunun kullanılmasını yaygınlaştırmak ve asteroitleri tanıtmak adına sosyal platformlarda çalışmalar yapmaktadır. Sevilay Eriçdem 2015 yılından bu yana profesyonel olarak Uranyen Astroloji ve Astreoidler ‘in eğitmenliğini yapmaktadır.

Aycan Pişkiner

UAD Kurucu Üye

Astrolog

1984,İstanbul doğumluyum.

Bankacılık ve sigorta mezunuyum. 2013 yılında Annemi kaybetmemle birlikte hayat amacımı sorgulamaya başladım. “Yeryüzünün öğretmeni olmak için gökyüzünün öğrencisi olmak lazımdır”.Sözünden yola çıkarak Astroloji ile tanıştım. 2015 yılında Sevilay Eriçtem ile astroloji yolculuğuma başladım. 2016 yılında hem Sevilay Erictem’ in asistanı hemde öğrencisi olarak klasik astroloji, (temel, orta ve ileri seviye) Sinastri, Uranyen (temel seviye) Astroloji eğitimlerimi tamamladım. Şuan hala Sevilay Eriçtem’in asistanlığını yapmakta ve Kozmik Bilinç Okulunda Temel Astroloji Eğitimenliği yapmaktayım.

Handan Soyşekerci

UAD Kurucu Üye

Uranyen Ve Medikal Astrolog

1967 Afyon doğumluyum.

1991 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldum.Halen daha serbest diş hekimi olarak çalışıyorum.Bir kızım bulunmakta. Astroloji eğitimlerimi ,Astroloji Akademisinde tamamladıktan sonra,Uranyen astroloji eğitimlerimi de tamamlayıp,URANYEN ASTROLOG unvanını aldım. .Tarot eğitimimi de bu arada tamamladım ve astrolojiyle tarotu günlük hayatıma dahil ettim. Mesleğim dolayısıyla,medical astroloji alanında yoğunlaştım ve astroloji akademisinden de medical astroloji eğitimimi aldıktan sonra bu alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim. Hipnotizma, Reiki, biyoenerji, ve acsess bars uygulayıcılığım bulunmakta. Yüzyüze ve online sağlık astrolojisi eğitimleri vermekteyim…Astrolojik danışmanlıklarım ve biyoenerji çalışmalarım ile birlikte diş hekimliği alanında mesleki çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Yeşim Öz

UAD Kurucu Üye

Astrolog

1969 İstanbul doğumluyum.

Çavuşoğlu Koleji mezunuyum. Üniversite hayatım, Türkiye’nin eğitim sorunlarından en önemlisi olan, istediğim bölüm yerine puanımın yettiği bölüm olan İÜ İktisat Fakültesinde 3 yıllık öğrencilik hayatından sonra yarıda bıraktım ve Dış Ticaret Uzmanı olarak görev yaptığım 20 sene boyunca bir çok ülkede bir çok kişi ile iletişimde olmak bir İkizler-Yay aksı kişisi olarak beni çok renklendirdi. 2013 yılından beri astrolojinin içindeyim. 2015 yılında Sevilay Eriçdem hocam ile yollarımız kesişti ve kendisinden başka hocalardan aldığım diğer eğitimlerimin yanı sıra Tarot- Temel Astroloji –İleri Astroloji -Uzmanlık-Sinastri ve en son Uranyen Astroloji eğitimleri aldım. Şu anda Kozmik Bilinç okulunda Sinastri ve Tarot Eğitmeni olarak görev almaktayım.

Ayşe Meral Ünal Tatlısu

UAD Kurucu Üye

Astrolog

1979 İstanbul doğumluyum.

Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Bu yaşama gelme sebebimi sorgularken bir çok spiritüel konularla tanışarak asıl aradığım cevapları tek bir yerde bulduğum Astroloji ile 2014 yılında Sevilay Ericdem hocamla tanışarak Astrolojiye başladım. Klasik Batı Astrolojisini, Sinastri ve Tarot eğitimlerimi Sevilay Ericdem hocamla Kozmik Bilinç Okulunda tamamladım. Uranyen Temel Seviye Eğitimime, Sevilay Ericdem hocamla Kozmik Bilinç Okulunda devam etmekteyim. Şuan Kozmik Bilinç Okulunda Temel Astroloji Eğitmenliği yapmaktayım.

Zafer Oba

UAD Kurucu Üye

Astrolog

1983 Edirne doğumluyum.

Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Psikoloji üzerine Yüksek lisans öğrencisiyim. (Eğitim hiç bitmez) Astroloji hayatıma tam bir uranüs etkisiyle hiç beklemediğim bir anda girdi ve bu dipsiz kuyunun içinde buldum kendimi. Birçok hocayla çalışma fırsatım oldu. Temel eğitimimi Dinçer Günerden aldım, Naz Bayatlı, Oğuzhan Ceyhan, Şebnem Ekşib, Devrim Dölen ve Devrim Yılmazer, Sema Yavuz, Azade Öksoy gibi birçok hocayla çalışma fırsatı yakaladım. Sonrasında Sevilay Eriçdem hocamla yollarımız kesişti ve Uranyen astrolojinin büyüsüne kapılarak (Herkes bir gün Uranyen Astrolog olacak) kendisiyle olan yolculuğumuz başlamış oldu. Sonrasında birçok dersi Sevilay Hocam ile tekrar etme şansım oldu. Şu an Kozmik Bilinç Okulunda Temel Astroloji, Solarfire eğitimleri vermekteyim. ‘Astroloji, Kendi yolumuzu bulmak, kendimizi daha iyi tanımak, yeteneklerimizi keşfetmek ve etrafımızdaki insanlara yol gösterebilmenin en güzel halidir.

Arzu Erkan

UAD Kurucu Üye

Uranyen Astrolog

1964, İstanbul doğumludur.

1987 Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık Ana Sanat Dalı mezunu. 35 yıllık sektörel çalışma hayatını 2015 de sonlandırdı. 2019 İstanbul Üniversitesi Auzef SOSYOLOJİ bölümünü ve Çanakkale OnSekiz Mart Üniversitesinden AİLE DANIŞMANLIĞI eğitimlerini tamamladı. 2010 Öner Döşer ile başlayan Klasik Astroloji Temel/Orta ve İleri seviye eğitimini 2012 de bitirdi. 2017 Sevilay Eriçdem ile UARANYEN ASTROLOJİ temel seviye 2019 da İleri Seviyesini bitirdi. 2019 Cavidan Ünsal Karma Astroloji, Simya ve Okült Astrolji eğitimlerini tamamladı. Magister Mehmet Kırımlı nın KOZMİK ŞİFA ENERJİSİ eğitimine katılarak uygulayıcı ünvanını aldı. İçmimarlar Odası İstanbul Şubesinin 2 dönem sekreterliği, TURAD Turizm Araştırmaları Derneğinin İktisadi İşletmesinin Genel Müdürülüğü görevi, STK larda, Klüp Sekreterliği, Halkla ilişkiler Komitesi başkanlığı ve toplantı yönetmenliği yapmıştır.Hayatına Optimist ile giren  Yelken , tamamı  Kadın yelkencilerden oluşan Tutkumm ekibi ile devam etmekte. Halen Aile Danışmanlığı ve  Astroloji Danışmalığı, Anti-Gravity yoga eğitmenliği ile birlikte Çanakkale de yürütmektedir.

Olgu Ilgın

UAD Kurucu Üye

Astrolog

1968, İstanbul doğumludur.

Marmara Üniversitesi Halkla ilişkiler Bölümü mezunu oldu. 13 yıl, Demirören şirketler grubu ve Teknosa gibi çeşitli firmalarda satış pazarlama, eğitim ve organizasyon departmanlarında yönetici olarak çalıştı.  Astroloji eğitimini tamamladıktan sonra, bunu profesyonel hayatına taşıyarak, bireylere ve kurumsal şirketlere  Astroloji danışmanlık hizmeti verdi. Kurumsal hayatında; satışta 8 alışkanlık, iletişim ve beden dili, etkili iletişim teknikleri, iş geliştirme eğitimi, hızlı okuma gibi eğitimler alan Ilgın, Astroloji ile beraber diğer spritüel disiplinlerle de ilgilenerek bu konularda  eğitimler almaya başladı. Reiki ve  kundalini master, tarot ve numeroloji, bilinçaltı dili, thetahealing ve acsess bars eğitimlerine katıldı.

Kevser Aycan Saroğlu

UAD Kurucu Üye

Gazeteci

1964, İstanbul doğumludur.

İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılında Hürriyet Vakfı’nda Gazetecilik Eğitimi aldı. Ardından Hürriyet Gazetesi Dış Haberler bölümünde 2 yıl çalıştı. Sırasıyla 1996’da girdiğim Sabah Gazetesi’ne bağlı 1 Numara Hearst Dergiler grubunda Top Sante, Gezi Traveler, Aktüel dergilerinde uzun yıllar muhabir ve editör olarak çalıştı. Ardından Akşam Gazetesi’nde ve HaberTürk gazetelerinde çalıştı. Ve 2009 yılında meslek hayatını sonlandırdı. İyi derecede İngilizce biliyor.

Yusuf Serkan Eriçdem

UAD Kurucu Üye

1971, İstanbul doğumludur.

Ümraniye Endüstri Meslek Lisesi, ‘ Elektrik Elektronik’  bölümü mezunudur. Profesyonel iş yaşamında endüstriyel ürünler ve kimyasallar üzerine sektöründe önde gelen firmalarda,  bölge şefliği, bölge müdürlüğü, ihale proje ve bayii yetkilisi olarak görev yapmıştır. İş yaşamında  ‘Satış Ve Pazarlama Teknikleri’,  ‘Takım Çalışması Ve Liderlik’, ‘Hijyen ve Sanitasyon’,  ‘Zaman Yönetimi ve Katılımı’ gibi birçok sertifika programlarına katılarak, eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.